Rewal

Odsłony: 2544
Drukuj

Plaża w Rewalu fot. Robert Dajczak

Rewal jest nazywany letnią stolicą Polski. Gmina znana w naszym kraju z dużych inwestycji ma się czym pochwalić. Nowoczesne rozwiązania i atrakcyjne miejsca mają na celu przyciągnięcie jak największej ilości turystów zarówno z kraju, jak i z zagranicy.

Lato kojarzy się z kąpielą morską i słoneczną. W naszej miejscowości znajdziecie Państwo szerokie, malownicze plaże z sypkim jasnym piaskiem oraz krystalicznie czystą wodę, która często jest poddawana kontrolom czystości. W okresie letnim na linii brzegowej organizowane są różnego rodzaju imprezy dla dzieci i dorosłych . Są wypożyczalnie sprzętu pływackiego, leżaków, koszy.

Dla aktywnych Rewal oferuje korty tenisowe, halę sportową, baseny w ośrodkach wypoczynkowych oraz wiele imprez letnich o charakterze sportowym m. in. biegi śniadaniowe organizowane w całej gminie, rozgrywki piłki plażowej, kursy tańca i inne. Dla rodzin i gości indywidualnych przygotowane są wspaniałe ścieżki rowerowe i spacerowe. W sposób ekologiczny można dotrzeć do Trzęsacza, gdzie niejako obowiązkiem jest obejrzenie ruin sławnego kościoła, dalej do Pustkowa i tam przyjrzenie się replice krzyża z Giewontu.

W samej miejscowości oddano do użytku duży taras widokowy z ciekawą futurystyczną fontanną, piękny rynek i centrum, aleję róż z pomnikiem Romea i Julii. Czyste ulice, zadbane domostwa, rozmach i pomysł jest tym, co wyróżnia Rewal spośród innych miejscowości wypoczynkowych w Polsce.

Jest tu bardzo rozbudowana baza noclegowa i gastronomiczna, można zatem wybrać coś dla siebie w zależności od potrzeb i zamożności. Gorąco zapraszam do odwiedzenia tej niesamowitej „wioski” na Pomorzu Zachodnim i przekonaniu się o jej niezwykłych walorach estetycznych, poznawczych i rozrywkowych. „Rewal brzmi jak wakacje”.

You are here:   StartRewal